YULAF KEPEĞİ

YULAF KEPEĞİ

YULAF KEPEĞİ

Yulaf Kepeği, Kappadokia Tesislerinde, %100 yulaf ezmesinden, pastorize edilerek üretilmiştir.


Kepek, tahılın öğütülmesinden sonra kalan kepek kısmıdır.

Oldukça fazla diyet lifi içerir.


Diyet kepeği, etkisinden dolayı “mide-bağırsak sisteminin süpürgesi” olarak adlandırılır. Midede ıslanırken tokluk hissi yaratır; bu kilo vermek isteyenler için birebirdir.


Bağırsak sistemini rahatlatır, dengeli çalışmasını sağlar; besinlerin hareketini hızlandırır ve uzaklaştırır.

Yulaf kepeği yeterli bitki bazlı protein sağlar.
En önemli özelliklerinden bir tanesi, Diyet lifi bakımından zengin olmasıdır. Bunlar kolon hücrelerini besleyebilir, böylece bazı bağırsak hastalık semptomlarını azaltabilir.

Yulaf kepeği antioksidanlarda yüksektir. Bunun nedeni, antioksidan olarak çalışan ve çeşitli faydalar sağlayan bitki bazlı moleküller olan polifenollerde yüksek olmasıdır.

Stabilize Yulaf kepeği, protein, karbonhidratlar, lif, magnezyum, riboflavin, çinko, demir, tiamin vb. gibi besinlerle doludur.

Yulaf Kepeğini Yulaf Ezmesinden Farklı Kılan Nedir?
Yulaf kepeği, kabuğu çıkarılmış tanenin en dıştaki yenilebilir, en besleyici bölümüdür.

Yulaf kepeği, kremsi, zengin ve güzel bir tada sahip koyu ila orta kahverengi taraftadır. Daha lezzetlidir.

Yulaf kepeği, proteinler ve lif gibi daha fazla besine ve daha az kaloriye sahiptir. Beta-glukan oranı yüksektir. Böylece, güçlü bir çözünür lif türü içerir. Besinlere ek olarak, ek bir fayda olan az miktarda mineral ve vitamin içerir. Bu, çok fazla kilo almadan yulaf kepeğinden yeterli besin alabileceğiniz anlamına gelir.

Yulaf kepeği, içine katılan gıdanın dokuyu birçok farklı şekilde değiştirmek ve geliştirmek için de oldukça faydalıdır. Ayrıca yumuşak hamur işleri için daha fazla kırıntı nemliliği eklemeye izin veren bir su emme özelliğine sahiptir.

Peki Yulaf Kepeği ve Yulaf Ezmesi Aynı şey mi?
Hayır. Yulaf kepeği ve Yulaf ezmesi aynı tahıldan gelir, ancak onları farklı kılan önemli farklılıkları vardır. Günlük Lif alımınızı artırmak istiyorsanız, Yulaf Kepeği mükemmel bir alternatiftir

Kullanımı: Süt, kefir, yoğurt, meyve veya sebze suyu eklenerek yulaf ezmesi gibi tüketildiği gibi; gözleme, çörek, ekmek, börek ve tüm hamur işlerine eklenebilir.

Hamur işlerinizi, yulaf kepeği ile daha lezzetli ve diyetik hale getirebilirsiniz...