Glütensiz Yulaf Ezmesi

GLUTENSİZ YULAF EZMESİ

YERLİ GLUTENSİZ YULAF EZMESİ;

Yerli tohumlardan, sözleşmeli tarım yöntemi ile geleneksel metodlar kullanılarak, tohumdan, tarlaya; tarladan, mutfağa kontrollü tarımsal üretim yöntemleri ile, modern tesislerimizde, el değmeden, pastörize edilerek, ülkemizde ilk defa, Kappadokia tarafında işlenip, sağlıklı kraft ambalajlarda paketlenmektedir. Tamamen ithal ürünlere dayalı, glütensiz yulaf ürünleri üretiminde, ülkemizin tek üreticisi olmaktan gururluyuz.

Yulaf en sağlıklı tahıl çeşitlerinden biridir. Yulaf vücut için elzem vitamin, mineral, lif ve antioksidanları barındırır.

Yulaf, faydalı bitkisel bileşenlerden olan polifenoller ve antioksidanlar açısından kuvvetli yiyeceklerdendir.

Bu antioksidanlar arasından en çok dikkat çeken neredeyse sadece yulafta bulunan avenanthramide antioksidanlarıdır.

Kappadokia Glütensiz Yulaf Ezmesi, yüksek lif içeriği, bitkisel protein kaynağı ve bağışıklığı güçlendiren beta-glukan içeriğine sahiptir. Besin bileşenleri oldukça zengin olan yulaf güçlü bir karbonhidrat ve lif kaynağıdır; beta-glukan ve lifler açısından önemli bir kaynaktır. Yüksek lif içeriği ile diyetimizin önemli bir parçası haline gelmiştir. Ayrıca, diğer tahıllara göre çok daha fazla protein ve yağ içerir.

Yulaf vitamin, mineral ve bitkisel antioksidan bileşenler açısından da zengindir.

Yulaf taneleri, tüm diğer Kappadokia ürünleri gibi, hiçbir endüstriyel kimyasal katkı ve koruyucu madde eklenmeden işlenip, tamamen doğal yulaf ezmesi olarak, tüketicilerimize sunmaktayız.