KURUMSAL

Ülkemizde ilk defa, tohum güvenliğinden yola çıkarak, “gerçek tohumlardan, gerçek gıdalara” sloganı ile üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Biz Ne Yapıyoruz,

  • Doğaya ve insana dost gıda üretiyoruz.
  • Sağlıklı ve güvenli ürünler üretiyoruz.
  • Güvenli gıda konusunda sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.
  • Tüketiciye endüstriyel gıdalara karşı, atalık, alternatif ve yenilikçi ürünler sunuyoruz.
  • Tarımsal sürdürülebilirlik ve yerel çeşitliliğe, yerel tohumlarımızı koruyarak katkıda bulunuyoruz.

Amacımız kaynağı belli, tamamen doğal ve doğadan, sağlıklı ve alternatif gıdaları ülkemizde üretip halkımızın tüketimine sunmaktadır. Endüstriyel gıda ürünlerine karşı ülkemizde ilk defa tohum güvenliğinden başlayarak, sağlığa zarar veren hiçbir gıda katkısı, koruyucu ve kimyasal kullanmadan geleneksel ürünler ve yulaf ezmesi üretmektir. Bitkisel üretimlerimizi de tohumculuktan gelen onlarca yıllık tecrübemizin desteği ile sözleşmeli üretim modeli ve kendi tarımsal arazilerimizde gerçekleştirmekteyiz.

Kırşehir'de kurmuş olduğumuz son teknoloji 'Yulaf Ezmesi Üretim Tesisi'mizde, kendi yulaf çeşitlerimiz ile gerek büyük firma ve market zincirlerine; gerek orta ve küçük ölçekli firmalaın toptan yulaf ezme ihtiyacını karşılayarak, ülke ekonomimize katkı sağlamaktayız.

Kappadokia Gıda ailesi olarak, dedelerimizden miras elli yıldan fazla geleneksel un üretimi tecrübemiz ve ile yolumuza ürünlerimizi çeşitlendirerek devam ediyoruz.

Kappadokia Gıda olarak 2020 yılında, ülkemizin ilk atalık, genetiği korunmuş buğday çeşidinin tescilini, Kappadokia Tohum firmamız aracılığı ile gerçekleştirmekten gururluyuz.

Tüketicimizi antik, atalık tahıl ve baklagillerle tekrar tanıştırıyoruz.

Endüstriyel buğday unlarına karşı, onbinlerce yıldır, melezleme bile olsa genetik yapısına müdahale edilmemiş, Anadolu’nun kadim, antik tohumlarını, siyez, kavılca, kızılbuğday(spelt), karakılçık, gacer, gernik ve şahman gibi yerel çeşitleri geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerimizde tam tane, katkısız unlar, ezmeler ve bulgurlar üretiyoruz.

Aktive edilmiş, diğer bir deyişle filizlendirilmiş unlar başta olmak üzere, sağlıklı gıdalar üretiyoruz. Aktive edilmiş tahıl taneleri filizlenme sırasında tahıl olmaktan çıkıp bitkiye dönüşürler, besleyicilik ve insan sağlığına yararlı duruma gelirler.

Misyon ve Vizyonumuz

Değişen dünya trendlerinde yer alan, atalık tahıllar, kinoa, amarant, teff, beluga mercimeği, siyah nohut, mor buğday, aktive un, greçka gibi ürünleri ülkemizde yerli olarak, tohumdan itibaren, üretip geniş alanlarda daha uygun fiyat politikasıyla tüm toplum kesimlerinin tüketebileceği duruma getirmeyi hedeflemekteyiz.