Aktive Buğday Unu

Tohum, filizlenerek, tahıl olmaktan çıkıp bir bitki haline getirilerek üretilmiş, undur.

Buğday Filizi unudur. Tahıl olarak buğday unu değildir.

Filizlenmiş Tam Tahıl Buğday Unu, yüksek kaliteli bir un haline getirilmiş ''canlandırılmış'', "uyandırılmış" -filizlenmiş- buğday tohumudur.

Hareketsiz buğdaydan un yerine, canlı, filizlenmiş buğday tanesinden üretilir . Tohumun çimlenme sürecini hızlı bir şekilde başlatarak, faydalı enzimler aktive edilir ve Fitik Asitin azalmasına ve ayrıca bol miktarda yararlı, biyolojik olarak kullanılabilir mikro besinlerin salınmasına neden olur.

Tohumlar kendilerini uzun süre koruyabilmek için değerli besinleri kendi maddelerin içinde koruma altına almıştır. Filizlendirme, uyuyan tohumu, tahıl olmaktan çıkarıp, canlı bir bitkiye dönüştürür ve yararlı maddeler açılarak içindeki değerli besinleri sunmaya başlar. Filizlendirilmiş tohumlar vitamin, mineral, bitkisel besin, enzim, protein ve yağ asitleriyle doludur.

Kalorileri azalırken, faydaları önemli oranda artar. Bir kaç gün filizlendirilen tahıl, bakliyat, yemiş ve çekirdeklerin içeriğindeki protein, antioksidan, vitamin ve yağ asitleri, kuru hallerine kıyasla 30 kata kadar artar. Üstüne üstlük, bedeninizin daha alkali olmasını doğal olarak desteklerler. Yani gerçek anlamda süper gıdalara dönüşürler.

Filizlenmeye başlayan bir tohumun DNA’sı aktifleşir ve içinde hızla yeni enzimler üretilmeye başlar. Bu enzimler daha filizlenmenin ilk gününde kabuktaki fitik asiti yok eder ve moleküler bağları kırarak tüm minerallerinin kolayca hazmedilebilecek şekilde açığa çıkmasını sağlar. Ayrıca bitkinin sağlıklı büyümesini sağlayacak yağ asitleri, vitamin ve antioksidanlar üretilmeye başlar. Bundan dolayı filizlendirilmiş baklagil ve tahıllar yüksek miktarda antioksidan, mineral, vitamin ve enzim içermekle kalmaz, bunların tümünün daha kolay hazmedilip hücreler tarafından kullanılabilmesini sağlar.

Tohum, baklagil ve tahılların besin değerleri zaten oldukça yüksek. Ancak onları sindirmek zor olabiliyor. Filizlendirme işlemi sindirimi kolaylaştırıyor. Tahıl, baklagil, yenebilir tohumlar farklı miktarlarda fitik asit içerirler. Bu, tohumların fosfor depolama yoludur. Bizim için korkunç zararlı bir madde değildir ama vücudun demir, çinko, kalsiyum emilimini bozar, sindirime yarayan enzimleri bloke eder. Filizlendirmek fitik asid gibi tahıllarda bulunan zararlı maddeleri devre dışı bırakır, dolayısıyla sindirimi ve mineral emilimini sağlamış olur.

Filizlendirilmiş buğday unu, içindeki enzimleri aktive olmuş, artık bir bitkiye dönüşmüştür.

Bir sebze gibi rahatça sindirilir.

Diğer unlara göre, lif ve protein oranları artmıştır.

Gluten oranı yok denecek kadar azalmıştır.

Glisemiks indeksi oldukça düşmüştür, diabet hastalarının da rahatça tüketebileceği bir un haline gelmiştir.

Diabetiktir.

AKTİVE UN SAĞLIKTIR